10 фактів про воду

Вода – обмежений, але життєво необхідний ресурс для будь-яких живих організмів. Вона володіє унікальними природними властивостями. Життя без неї неможливе. Людина вживає до декількох літрів рідини щодня. Але при цьому мало хто цікавиться її секретами і загадками.

1. Вода і людина. Наш організм на 70% складається з води. Для новонародженої дитини це 86%, а для літніх людей – 50%. У природі є істоти, що складаються з води на 99%. Наприклад, медузи.

2. Вода і здоров'я. Через воду передається близько 80% всіх існуючих захворювань. А загальна смертність по світу через них – приблизно 25 мільйонів чоловік щорічно. Стабільний водний баланс потрібен для роботи серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, нервової системи.

3. Зневоднення. Без води середньостатистична людина протримається лише до трьох днів. Але на організмі позначається навіть незначне зневоднення. Воно миттєво стає причиною поганого самопочуття, втоми, занепаду сил. Зневоднення настає при втраті води вагою від 2% маси тіла. Небезпечні для життя – 10%. Втрату в 12% організм не здатний відновити самостійно.

4. Споживання. За рік ми вживаємо близько 60 тон рідини. В середні віки в день вся сім'я витрачала до 5 літрів, зараз – до 20 літрів в Африці і до 100 – в Америці. При цьому, доступу до чистої питної води немає практично в мільярда людей. Тільки за останні півстоліття по світу пройшло близько 20 локальних війн за доступ до коштовного ресурсу. А всього їх відомо понад 500.

5. Види води. Існує понад тисячу видів води: грунтова, дощова, мінеральна та інші. Вони класифікуються за такими ознаками: в залежності від водневих ізотопів в молекулі, по концентрації сольових частинок, за місцезнаходженням, по поділу водної середи при взаємодії з іншими компонентами. Найчистіша вода знаходиться у Фінляндії. За нею – Канада і Нова Зеландія.

6. Стани води. Три агрегатних стани води з дитинства відомі кожному. Насправді ж їх набагато більше. Вчені виділяють 14 станів в твердій і 5 – в рідкій формі. Твердий лід не тоне, тому що щільність рідкої води більша.

7. Концентрація солі. Вміст солі в прісній воді – менше 0,1%. У морській – до 35%. На жорсткість впливає наявність магнієвих і кальцієвих солей. Хімічні та фізичні властивості залежать від солей лужноземельних металів. Дистильована вода – це випаровування і знову сконденсована рідина, позбавлена ​​таким чином від будь-яких домішок і солей.

8. Інші фізичні особливості. У води найвища теплота випаровування серед рідин. Залежно від стану, вона по-різному відбиває світло. Найкраще з цим справляється сніг. Він відбиває до 75% променів.

9. Охолодження і замерзання. Іноді вода замерзає навіть при плюсовій температурі. Гаряча при цьому замерзає швидше за холодну. Разом з тим, особливо чиста вода може залишатися рідкою навіть при температурі -40 градусів. Це пов'язано з тим, що лід формується навколо непомітних оку частинок домішок. Найхолодніший лід – в Антарктиці. А, наприклад, в Альпах він відносно теплий: 0 градусів. Також не замерзає вода, насичена солями. В Антарктиді є озеро, яке залишається незмінним навіть при -50 градусах. Концентрація солі в ньому в рази вища, ніж в морі.

10. Вода та інформація. Один з найзагадковіших фактів – здатність води запам'ятовувати інформацію. Ця властивість вивчається вже не один десяток років. Водневий зв'язок об'єднує молекули в кластери, а ті утворюють клатрати. Якщо вони впорядковані, таку воду називають структурованою. Але кластери перебудовуються від будь-якого впливу. А це означає, що вода зчитує і записує інформацію ззовні.

Мінеральні води – це рідина з підземних джерел з високою концентрацією активних мікроелементів. Склад домішок визначає властивості конкретного виду. Мінеральна вода – запорука гарного самопочуття, найпростіший спосіб очищення організму і важлива складова комплексної терапії для лікування широкого спектру захворювань. Щоб відпочити і поправити здоров'я, приїжджайте на мінеральні джерела в Трускавець в санаторій Віктор!